Odlewanie kokilowe

Oferta naszej firmy skierowana jest do Przedsiębiorców, zajmujących się produkcją seryjną małych oraz średnich elementów metalowych. Odlewanie kokilowe umożliwia uzyskanie precyzyjnych części, wykorzystywanych między innymi w przemyśle maszynowym i motoryzacyjnym oraz wielu innych.

Podczas wykonywania wytopów przy wykorzystaniu tej metody, używane jest ciśnienie hydrostatyczne roztopionego metalu, dzięki któremu wypełniana jest forma. Taki sposób przeprowadzania procesu pozwala na uzyskanie zadowalających efektów – powierzchnia jest o wiele gładsza a czas obróbki cieplnej jest krótki. Ponadto metoda kokilowa jest prosta i precyzyjna, nie wymaga tworzenia formy od podstaw. Pozwala na uzyskanie dokładnych wymiarowo odlewów oraz wysokiej jakości ich powierzchni. Do wykonania procesu używa się metalowych, trwałych form wykonanych z co najmniej dwóch części. Dzięki temu wyjęcie gotowego elementu jest bezproblemowe.

Odlewanie kokilowe stosuje się przy produkcji armatury o właściwościach gazoszczelnych oraz cieczoszczelnych. Zastosowanie znajduje w przypadku stopów metali nieżelaznych – aluminium, miedzi, ołowiu, cyny, cynku czy pewteru. Wytop zastyga w szybkim tempie, co sprawia, że ostateczna struktura jest drobna.

  • Zdjęcie 18
  • Zdjęcie 20
  • Zdjęcie 23
  • Zdjęcie 33
  • Zdjęcie 34
  • Zdjęcie 36

Jak do nas trafić?

Wejdź do działu kontakt i zobacz nasza mapkę dojazdu.

Jak do nas trafić?

Formularz zapytania

Jeżeli chcesz nawiązać z nami współpracę to wypełnij formularz.

Formularz zapytania

Dane adresowe

UL.RÓWNA 6
85-846 BYDGOSZCZ, POLAND
tel. (+48) 052 32 33 800
fax (+48) 052 32 33 841
e-mail: office@crowncenter.pl

Crown Center - ISO certificate